Nasze ciała są jak wszechświat. Składają się z bilionów żyjących i pracujących w harmonii komórek, które czynią z nas poruszającymi się i czującymi istotami ludzkimi. Każdy z nas jest zbiorem różnorakich organów, tkanek, systemów, które świetnie z sobą współpracują.
A wszystkie te elementy składają się z właśnie z komórek.

Te maleńkie formy życia, są jakby cegiełkami, z których zbudowane jest całe Twoje ciało. To dzięki komórkom, może ono realizować swoje funkcje.
Komórki pracują niezależnie, jednak tworzą wielki zespół, który koordynuje pracę poszczególnych narządów.
Komórka, która zachowuje się zgodnie ze swoją naturą, jest gwarancją naszego zdrowia. Jeśli zatem będziemy stymulować pracę komórki do wykonywania odpowiednich zadań, nasze życie będzie długie i zdrowe.
Bardzo ważnym czynnikiem, który pomaga nam osiągnąć ten cel, jest odpowiednie odżywianie.
Niestety jemy coraz mniej owoców, warzyw i świeżych produktów, kosztem zwiększonej ilości mrożonek, żywności z puszek i słoików, przekąsek zawierających puste kalorie. A nawet gdy staramy się, aby w naszej diecie było jak najwięcej świeżych owoców i warzyw, to obecnie w krajach uprzemysłowionych, nie mają one takiej samej wartości odżywczej jak dawniej i krótko mówiąc, nie służą naszemu ciału.
Co więcej, osłabiają układ odpornościowy, obniżają poziom energii i powodują stres w każdej komórce naszego ciała.
Zwykliśmy mówić: “jesteś tym, co jesz”.
Jednak żyjąc we współczesnym świecie, bardziej trafne wydaje się twierdzenie:
Jesteś tym co wchłaniasz.
Potężne zanieczyszczenia gleby, powietrza i wody to czynniki, które negatywnie wpływają na zdrowie naszych komórek. Niestety, nigdy nie dowiesz się, co wchłaniasz z otoczenia. Nie będziesz też wiedział, co wykorzystasz z pożywienia, jako niezbędne paliwo dla swoich komórek.




A takie miejsca, gdzie przez wieki produkowano naturalną, wartościową żywność, wypierane są przez potężne gospodarstwa rolne, gdzie normą jest stosowanie pestycydów i herbicydów.

Nadmiar nawozów przyspiesza tempo wzrostu roślin, ale powoduje skrócenie czasu wytwarzania przez nie mikroelementów. Natomiast intensywne techniki uprawy wyjaławiają glebę, co zmniejsza ogólną zawartość składników odżywczych w roślinach. Dzisiaj ważne jest, aby rośliny rosły szybciej, dawały duże plony i miały piękny wygląd. Ich wartość odżywcza wydaje się przy tym nie mieć znaczenia.

Interpretacja objawów.
Nie poznasz też przyczyn pojawiających się dolegliwości w postaci zwiększonej podatności na stres, przemęczenie, infekcje oraz nasilenie objawów, takich jak uczucie niepokoju, bezsenność, osłabienie i skurcze mięśni, bóle, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, tachykardia, zawroty głowy, migreny, złe samopoczucie czy depresja.
Na ogół lekarze nie interpretują tych objawów, jako niedoborów w odżywianiu komórkowym. A samodzielnie nie wykryjesz niedoborów odpowiednich składników, ponieważ nie odczuwasz wtedy niczego, co przypominałoby głód.
Ten brak w naszej świadomości, stwarza poważne zagrożenie dla Twojego zdrowia i życia.

Zdrowe komórki utrzymują swój ładunek i potencjał elektryczny, który pozwala im na samonaprawianie się
i samoregenerację, umożliwia też wymianę wody, składników odżywczych oraz usuwanie odpadów.

Niezdrowe komórki nie posiadają odpowiedniego potencjału i ładunku elektrycznego, co negatywnie wpływa na proces samoregeneracji i naprawy, a także blokuje przepływ wody i składników odżywczych.
Komórki nie wyprodukują też dla Ciebie odpowiedniej ilości energii, lub będą wykorzystywać ją mało efektywnie. Z upływem czasu, niedobór ten wywoła spowolnienie i rozregulowanie najważniejszych procesów zachodzących w Twoim organizmie.
A takie zaburzenia natury biochemicznej mogą prowadzić do rozwoju chorób przewlekłych, które w 2010 roku były przyczyną aż 89% wszystkich zgonów w Polsce.
Żyjące komórki wykonują wiele ważnych zadań:
• Wytwarzają energię (ATP)
• dbają o przepływ tlenu przez ciało,
• bronią przed wirusami i bakteriami,
• przesyłają sygnał z oka do mózgu,
• zamieniają energię słoneczną w pożywienia (witamina D)
• rozmnażają się poprzez proces zwany podziałem komórkowym.
cdn.
Jeśli ten artykuł wydał Ci się wartościowy, podziel się nim ze swoimi znajomymi!