Skrei – tak nazywa się dzikiego dorsza arktycznego. To jedna z najczystszych ryb na świecie o znakomitym, śnieżnobiałym mięsie bogatym w składniki odżywcze.

zennoa-01-dorsz

Norweski Cud

Skrei dorasta za kołem podbiegunowym na Morzu Barentsa. Każdej zimy ogromne ławice dorosłych dorszy przemierzają setki kilometrów do północnych wybrzeży Norwegii na swoje pierwotne tarliska. Płynąc przez zimne i wzburzone morze nabierają tężyzny, a włożony w wyprawę wysiłek sprawia, że ich mięso ma niezrównany smak i konsystencję. Dziki dorsz arktyczny jest jednym z pierwszych towarów eksportowych Norwegii. Już od wieków mieszkańcy ubogich, północnych rejonów Norwegii dzięki corocznym „powrotom” dorszy, mieli co jeść i stąd rybę tą nazywa się norweskim cudem a także rybą walentynkową, ponieważ całe swoje życie poświęca ona na przygotowania i długą podróż na tarło.
Na naszych stołach ryba ta gości w okresie od stycznia do kwietnia. Możemy ją kupić w niektórych sieciach handlowych lub zajadać się jej wybornym mięsem w restauracjach.

Doskonały dla Ciebie

Dziki dorsz arktyczny to doskonałe źródło białka, dające naszemu ciału wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne, których nie wytwarza nasz organizm. To także doskonałe źródło kwasów omega-3 (EPA i DHA), których potrzebuje m.in. nasz układ krążenia. Witamina A wspiera nasz układ odpornościowy, poprawia wzrok, uczestniczy między innymi w procesach wzrostowych i tworzeniu kośćca. W dorszu mamy również witaminę B12, która bierze udział w wytwarzaniu czerwonych krwinek i zapobiega anemii. Selen to antyoksydant, który chroni również nasz organizm przed zanieczyszczeniami środowiskowymi. Natomiast Jod, który poprawia przemianę materii, jest także bardzo pomocny w leczeniu chorób tarczycy.

Omega-3 zawarta w Core Care pochodzi z dzikiego dorsza arktycznego. Morze Barentsa to stale jeden z najczystszych akwenów wodnych świata. Zapewnia dorszowi obfitość pożywienia. Dorsze żywią się tam zooplanktonem, krylem, skorupiakami i mniejszymi rybami: gromadnikiem i śledziem.
Większość z nas ma świadomość, że ryby są najcenniejszym źródłem kwasów omega-3 EPA i DHA, które są niezastąpionym elementem konstrukcyjnym wszystkich naszych komórek. Jednak te, które pochodzą z zanieczyszczonych wód lub są hodowane w warunkach dalece odległych od naturalnych, niekoniecznie służą naszemu zdrowiu.
Nasz organizm najlepiej przyswaja kwasy EPA i DHA z grupy omega-3 pochodzące własnie z ryb i owoców morza, choć ostatnio wielu producentów olejów sugeruje, że to właśnie oleje roślinne są dla nas najlepszym źródłem Omega-3. Kwas Alfa-linolowy (ALA), który znajduje się w warzywach liściastych, oleju rzepakowym i lnianym jest syntetyzowany przez nasz organizm tylko w znikomych ilościach pod względem zapotrzebowania. Ponadto nasza zdolność ich syntezy maleje wraz z wiekiem.

Co nam daje stosowanie EPA i DHA?

Regularne stosowanie kwasów tłuszczowych Omega-3 EPA i DHA (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – NNKT) daje naszemu ciału możliwość naturalnego regulowania procesów zdrowotnych.
EPA i DHA poprawiają elastyczność naczyń krwionośnych, obniżają stężenie trójglicerydów, spowalniają wzrost blaszek miażdżycowych, wspierają funkcjonowanie mózgu i zmniejszają ryzyko rozwoju chorób neurodegeneracyjnych (Alzheimer, Parkinson, stwardnienie zanikowe boczne i rozsiane). EPA i DHA zmniejszają ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2, poprzez poprawienie kondycji mechanizmów gospodarujących tłuszczami i węglowodanami. Kwasy te również zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych i pomagają łagodzić objawy wielu schorzeń jak np. zespół „suchego oka”, czy reumatyzm.
Niejako naturalnie nasz organizm w obecności EPA i DHA zmniejsza ryzyko choroby niedokrwiennej serca, ryzyko zawału i znacząco poprawia jakość naszego życia. Nasz produkt Core Care to unikalna na rynku formuła ośmiu kwasów omega. Zawiera niezrównane bogactwo kwasów omega-3 EPA i DHA pochodzących z dzikiego dorsza arktycznego.

Chcesz już teraz poznać inne korzyści dla zdrowia? Zapisz się na nasz bezpłatny webinar.