"

Odważ się mylić i marzyć.

- Friedrich von Schille

grzegorz post 056blog

Wszyscy popełniamy błędy. Nie mamy się czego wstydzić. Jedynymi ludźmi, którzy nie popełniają błędów, są ci, którzy niczego nie próbują. Pomyłki są całkowicie normalne, wpisane w rutynę.

Najlepsze co mogę zrobić, gdy popełnię błąd, to przyznać się do niego – przed sobą samym i innymi zaangażowanymi w sprawę. Rozprawić się z nim szybko i pójść dalej. Błędy to świetni nauczyciele, a żeby uczyć się na swoich błędach, najpierw trzeba się do nich przyznać. Trzymanie się błędnej pozycji, nie sprawi, że będę miał rację. Zmarnuję tylko swój czas i energię. Błędy nie są ani dobre, ani złe; to tylko kroki na drodze do wybranego celu.

Błędy są przydatne

Jeśli odkrywam, że coś NIE DZIAŁA, to jest to tak samo cenne dla mnie jak odkrycie czegoś, co działa. Czyli błędy są w rzeczywistości jak najbardziej pozytywne. Kluczem jednak jest uczenie się od nich, aby więcej ich nie powtarzać.

Thomas Edison wypróbował tysiące sposobów aby skonstruować żarówkę, zanim ostatecznie zrobił to dobrze. Ludzie sukcesu w praktycznie w dowolnej dziedzinie, niekoniecznie są najlepsi i najbardziej bystrzy. Wydają się raczej najbardziej zaangażowani. To ludzie, którzy podnoszą się po każdym popełnionym błędzie i próbują ponownie.

Jeśli czujesz teraz to samo, wykorzystaj swoje błędy, zobacz ile są warte. I oczywiście próbuj dalej, idź dalej i zrób wszystko, aby dojść tam, gdzie chcesz.

grzegorz post 056www
Zapisz się na mój newsletter Stwórz Swój ŚwiatTak. Chcę.