"

Obejmij moją duszę. Przeczesuj palcami moje włosy. Zapomnij, że mam ból i troskę. Pokaż, że nikt nie może mi się równać.

zen-17www1

Nasze myśli szybują w górę, a potem gwałtownie nurkują w dół. Później wędrują, plączą się i podskakują, by w efekcie wypaść z toru.

Daj sobie chwilę, weź oddech, odpuść potrzebę myślenia o tym, czy tamtym i przywołaj spokój.

Oczywiście, że Twoje myśli są potężne i ważne dla Ciebie, ale nie wszystkie są Tobą i przez chwilę, możesz sobie bez nich poradzić. Dajesz im zasłużony odpoczynek.

Jest jeszcze ciekawość...

Twoja ciekawość jest cudowna i niesamowita, ale nie musisz wiedzieć wszystkiego o wszystkim. Twój osąd, umiejętność analizowania sytuacji i jej rozważanie, nadają głęboką wartość Twojemu życiu, ale przecież jesteś czymś więcej niż tylko uporządkowaną logiką.

Daj swoim myślom przerwę, szansę na zresetowanie. Przywołaj dla siebie doświadczenie spokojnego bycia.

Poczuj, bez konieczności rozumienia tego, co właśnie czujesz. Zobacz bez zakłóceń wizję tego, co spodziewasz się zobaczyć w następnej kolejności.

Zaoferuj swoim myślom możliwość poprawy i puść je na chwilę. Zaufaj im na tyle, by zostawić je w spokoju. a kiedy do nich wrócisz, przekonasz się, będą lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.

zen-17www

Jeśli ten artykuł wydał Ci się wartościowy, podziel się nim ze swoimi znajomymi!