"

Bycie wdzięcznym nie oznacza, że ​​wszystko musi być dobre. Oznacza to po prostu, że możesz przyjąć to jako dar.

— Roy T. Bennett

2023-03-10

Czy potrafisz cieszyć się z tego co masz i kim jesteś? Czy potrafisz sobie za to podziękować i doceniać wszystko to, co Ci się przydarza i to co dostajesz?

Możemy narzekać na kraj, drożyznę, zbyt ciasne mieszkanie, na znajomych, współpracowników, szefów, zbyt małą wypłatę, na klimat, swoje zbyt głośne lub zbyt ciche miejsce do życia i setki innych rzeczy.
A przecież nie ma idealnego szefa, wypłaty, kraju czy miejsca, gdzie odczuwalibyśmy pełnię satysfakcji. Nie ma takiego miejsca, które mogłoby zadowolić nasz umysł i niećwiczoną świadomość, aby doceniła to kim aktualnie jestem, w jakim miejscu się znajduję i co posiadam.

Dziękuję

Był czas kiedy straciłem wszystko, a umysł podpowiadał kiepskie scenariusze na przyszłość. Drobne zdarzenia, miłe spotkania, rozmowy i moje szczere „dziękuję” za otrzymaną uwagę, życzliwość, sympatię, za słońce, której dalej świeci… były prostymi aktami wdzięczności, które nie tylko pomagały mi żyć, ale też dalszym życiem się cieszyć.

Miejsce na wdzięczność

Był czas kiedy straciłem jak dla mnie wszystko, a umysł podpowiadał kiepskie scenariusze na przyszłość. Drobne zdarzenia, miłe spotkania, rozmowy i moje szczere „dziękuję” za otrzymaną uwagę, życzliwość, sympatię, za słońce, której dalej świeci… były prostymi aktami wdzięczności, które nie tylko pomagały mi żyć, ale też dalszym życiem się cieszyć.

Nauka wdzięczności

Nie ma znaczenia jak chcesz uczyć się wdzięczności. Mogą tą być gromadzone karteczki z zapisanymi zdaniami - za co jestem wdzięczny; możesz starać się dostrzegać dar w każdym wydarzeniu które będzie dla Ciebie wyzwaniem; możesz pomagać tym, którzy mieli mniej szczęścia od Ciebie; albo też spróbować wyobrazić sobie jakie byłoby Twoje życie gdybyś musiał zrezygnować z wszystkiego co posiadasz…

I tu polecam Ci stary film „To wspaniałe życie”. Być może podobnie jak bohater filmu, szybciej zaczniesz doceniać to, co masz.

Podziel się cytatem.

2023-03-10-cytat
Jeśli ten artykuł wydał Ci się wartościowy, podziel się nim ze swoimi znajomymi!