"

Co jest bardziej absurdalne niż jedna osoba próbująca powiedzieć drugiej, jak żyć?

- Marty Rubin

grzegorz post 092

Absurd może być fascynujący, przekonujący i na pewno zabawny. Jednak jeśli coś jest zbyt piękne, zbyt konkretne, lub zbyt okropne, aby było prawdziwe, prawdopodobnie nie jest to prawdą.

Starajmy się nie podejmować zbyt szybko, na podstawie tego, co ekstremalne, co absurdalne. Jeśli musisz, oczywiście przyjrzyj się absurdom, ale niech to będzie ostrożne, delikatnie oderwane spojrzenie.

Desperackie pragnienie, żeby coś było prawdą, nie czyni tego prawdziwym. Absurd może obiecywać potwierdzenie twojego punktu widzenia, albo łatwe rozwiązanie twojego problemu, ale te obietnice są puste.

Komu i w co wierzyć?

Może być trudno wiedzieć, komu lub w co wierzyć. Jednak kiedy to, co ci się mówi, jest na pozór absurdalne, możesz być pewien, że nie uzyskasz pełnego obrazu.

Z założenia absurd wciąga, gra na emocjach, rozpala pasję. Kiedy to wszystko się dzieje, przypomnij sobie, że istnieje duża szansa, że ​​ktoś postanowił tobą manipulować.

I zamiast przeskakiwać do wniosków wynikających z tanich absurdów, szukaj głębszego zrozumienia. Żyj i działaj w oparciu o to, co ma sens, a nie o te absurdalne, sensacyjne rzeczy, które sensu nie mają.

Jeśli ten artykuł wydał Ci się wartościowy, podziel się nim ze swoimi znajomymi!