"

Jeśli poczujesz się zagubiony, rozczarowany, niezdecydowany lub słaby, wróć do siebie, do tego, kim jesteś, tu i teraz, a kiedy tam dotrzesz, odkryjesz siebie, będziesz jak kwiat lotosu w pełnym rozkwicie, nawet w błotnistym stawie, piękny i silny.

― Masaru Emoto

grzegorz post 095

Czy słyszałeś najnowsze wiadomości? Czy jesteś na bieżąco ze wszystkim, co wydarzyło się pięć minut temu?

A może zamiast tego, wybrałeś się na zaplanowany, spokojny spacer po lesie? Ile czasu upłynęło od chwili kiedy ponownie nawiązałeś kontakt z dobrym znajomym i spędziłeś z nim czas na wspólnej rozmowie?

Bardzo łatwo jest spędzić pokaźną część każdego dnia na obsesyjnym przeglądaniu niekończącego się strumienia nagłówków, postów, tweetów i filmów. Owszem, masz dzięki temu stałą wiedzę, ale pod koniec dnia, tak naprawdę okazuje się, że nie zyskałeś na tym zbyt wiele.

Ważne jest życie teraz

Dobrze jest mieć świadomość tego, co dzieje się na świecie. Jednak o wiele bardziej liczy się życie w chwili, w której się znajdujesz, z całym jej bogactwem i sensem.

Skandal wywołany przez celebrytę, może być dość ciekawy. Ale spędzanie czasu z dobrą książką napisaną nawet 150 lat temu, może znacznie poprawić twoje życie.

Twoja uwaga, to na czym się skupiasz ma ogromną wartość i robi wielką różnicę, zależnie od tego gdzie ją kierujesz. Pokieruj nią w taki sposób, aby żyć dla siebie i dla wszystkich tych, którzy naprawdę są dla ciebie ważni.

Jeśli ten artykuł wydał Ci się wartościowy, podziel się nim ze swoimi znajomymi!